Startup akademie

Vítejte v naši speciální sekci zvanou startup akademie. Zde budou publikovány články čerpající informace o řízení podniku z renomovaných internetových portálů, webinářů, popř. i tištěných publikací. Tyto články nebudou psané Romanem samotným, tudíž v nich nenajdete žádné konkrétní věci ohledně SportCentralu nebo StartupHelpu. Přesto věříme, že obsah těchto článků bude pro vás zajímavý a dokážete si z nich odnést některé informace a praktiky, které vám pomohou ve vašem vlastním podnikání.

 1. René Tran

  Tvorba webové stránky od A do Z – Webhosting

  by
  1
  Webhosting je služba, která pronajímá místo na serveru, kam si můžete ukládat obsah svého webu. Jinak řečeno webhosting pronajímá prostor na internetu. Hosting velmi často zahrnuje mnoho dalších služeb včetně e-mailových schránek, antivirové a antispamové filtry, zálohování dat, provoz webu, registrace domény, statistické nástroje atd. V článku se dozvíte to nejdůležitější, co byste měli znát ještě před nákupem hostingu.
 2. René Tran

  Efektivní práce ve Wordu

  by
  Comment
  Článek o Excelu se dočkal velmi pozitivní odezvy, proto jsem se rozhodl pro napsání podobného článku o Wordu. S Wordem jste se určitě už setkali a většinu funkcí už nejspíš znáte. I tak doufám, že si dokážete z tohoto článku něco odnést a zpříjemní vám to práci s tímto textovým programem.
 3. Dominika Michálková

  Umění a věda tvorby marketingových person a jejich příběhů

  by
  Comment
  Takzvané marketingové persony jsou fiktivní osoby, které reprezentují určitý typ lidí, kteří navštěvují stránku, kupují produkt, využívají služeb apod. Persony jsou úzce spojeny se segmentací trhu, kde jedna persona reprezentuje právě jeden segment zákazníků. Pro marketingové potřeby je důležitá nejen definice persony, ale také celý její příběh.
 4. René Tran

  Efektivní práce s Excelem (1. část)

  by
  1
  Microsoft Excel je hojně využívaným nástrojem pro kalkulaci všemožných dat. Snad každý podnikatel nebo zaměstnanec již přišel do styku s tímto programem, avšak ne každý v něm umí efektivně pracovat. V tomto článku se proto zaměříme pouze na ty základní věci, které nám mohou zpříjemnit mnoho pracovních úkonů v tomto tabulkovém kalkulátoru.

Add a comment

*

Pokud ti článek pomohl, není nic lepšího, než pomoci i dalším :-)


 

Co je StartupHelp

StartupHelp je pomocník pro ty, kteří chtějí začít podnikat nebo už vlastní firmu mají. Otevřeně popisuje, jak vznikaly startupy SportCentral a GMCHelper. Jsou tady zveřejněné interní informace v původní podobě – chyby i úspěchy. StartupHelp je otevřený i dalším lidem, kterým se tato myšlenka líbí a chtěli by psát o svém podnikání nebo nápadech. Přidejte se.

Máte startup?

Pokud máte vlastní startup a chtěli byste o něm psát na StartupHelp, napište na roman@startuphelp.cz.
Jsme na: Twitteru a Facebooku