3 startupy, které šetří čas, nervy a peníze

Posted by
|

Za posledních pět let zažila startupová scéna obrovský boom. Nové projekty vznikají prakticky každý týden, ne-li častěji. To je jednoznačně dobrá zpráva, protože startupy se staly líhněmi inovací, které často mění dlouho přetrvávající zvyklosti. Jediným problémem je jejich neustále rostoucí počet – orientovat se v tak dynamickém prostředí není totiž vůbec jednoduché.

Abychom vám orientaci usnadnili, sestavili jsme pro vás tento seznam tří českých startupů, které vám ušetří čas, nervy a peníze.

Peníze šetří Delibarry

DeliBarry

Klasickou poštu už dnes nevyužívá zdaleka tolik lidí, jako tomu bývalo dříve. O to větší šok pak mnozí zažívají v momentě, kdy potřebují poslat dopis nebo balík. Největší rozčarování zažijí ti, kteří (snad ze setrvačnosti) zamíří na pobočku České pošty: dlouhé fronty, omezené možnosti platby, doplňkový prodej. Ty zběhlejší, kteří dají přednost soukromému dopravci, zase čeká překvapení v podobě nadsazených cen.

Zdánlivě bezvýchodný stav se rozhodl změnit startup Delibarry, za kterým stojí dvojice mladých podnikatelů Martin Janošík a Robin Holešínský. Navázali spolupráci s několika velkými dopravci a dokázali si vyjednat výhodné podmínky. Delibarry tak nabízí nižší ceny poštovného, než bývá pro jednotlivce u ostatních společností obvyklé. To potvrzuje i zákaznice Iveta Česalová: „Delibarry využívám pravidelně, protože poskytuje rychlou a spolehlivou přepravu balíků. Cenově bezkonkurenční, všem doporučuji.“

Delibarry doručuje balíky po republice i do zahraničí. Objednávka je přitom velmi jednoduchá. Stačí, když na úvodní stránce vyplníte výchozí a cílovou destinaci, hmotnost a případně rozměry balíku. Poté už jen zadáte údaje o adresátovi a nakonec zaplatíte kartou nebo převodem. Po Česku navíc můžete poslat balík na dobírku. Příjemným bonusem pak je pojištění zásilky do hodnoty 200 eur (cca 6 000 Kč) proti poškození či ztrátě.

Máme pro vás dobrou zprávu: v rámci akce nyní získáte slevu 200 Kč na první objednávku. Tak neváhejte, ať o ni nepřijdete. Objednávejte na webu Delibarry.com.

Čas šetří Svět bedýnek

Stále více Čechů si uvědomuje, že je třeba dbát na kvalitu potravin. Více si všímají složení, kupují BIO produkty, objevují zdravější alternativy tradičních českých surovin atp. Supermarkety ale zatím zákazníkům příliš vstříc nevycházejí a potraviny v odpovídající kvalitě nabízejí v omezené míře.

Trendu si ale poměrně brzy všimli lokální farmáři a na poptávku zareagovali pořádáním farmářských trhů, na kterých pravidelně prodávají svou produkci. Bohužel trhy zatím fungují jen v několika městech, navíc už ze své podstaty jsou vázané na konkrétní čas a místo. Právě tento problém se rozhodli vyřešit manželé Bínovi, a tak založili Svět bedýnek.

Jedná se o rozvážkovou službu, která po celé České republice doručuje čerstvé potraviny přímo od farmářů. Sortiment čítá přes 2 000 položek od více jak 100 dodavatelů. K dostání je nejen mnoho druhů ovoce, zeleniny, masa a mléčných výrobků, ale také pečivo či nápoje.

Můžete si sestavit vlastní bedýnku přesně dle své chuti, nebo sáhnout po jedné z předem připravených, u kterých nebudete platit za dopravu. Čas doručení si určíte sami, abyste měli jistotu, že vám bude vyhovovat. Objednat si plnou přepravku čerstvých potravin tak trvá jen pár minut. Že to celé funguje více než dobře potvrzují i nadšené ohlasy zákazníků. „Včera dorazila první bedýnka a spokojenost. Určitě nebyla poslední,“ nechala se slyšet nová zákaznice paní Poláčková.

Prohlédněte si nabídku Světa bedýnek a stravujte se zdravěji bez ztráty pohodlí i vy.

Nervy šetří Twisto

Platba v hotovosti pomalu začíná ustupovat bezhotovostním transakcím. Stále ochotněji nakupujeme na internetu, oblečením a kosmetikou počínaje, elektronikou a šperky konče. Není proto těžké, se ve změti faktur a příkazů k platbě ztratit a dostat se tak do finančních potíží. Vnést větší pořádek do výdajů a usnadnit platby na internetu, se rozhodl startup Twisto.

Princip služby je jednoduchý: profil klienta funguje jako hromadný účet, na který se přičítají všechny vaše on-line nákupy. V momentě nákupu přitom nemusíte mít peníze na účtu. Utracená částka se jednoduše připíše na klientský účet. Faktura na celkovou částku za daný měsíc vám pak přijde na začátku měsíce příštího. Za nakoupené zboží tedy reálně zaplatíte až poté, co jej obdržíte. Splatnost 15 dní navíc můžete odložit až o 30 dní.

Platit přes Twisto aktuálně můžete v necelé stovce e-shopů, například na DámeJídlo.cz, Slevomat.cz či UrbanStore.cz. První klienti nešetří chválou: „Skvělá služba, která umožňuje nákup před výplatou a platbu až po ní. Dotažená až do konce a výborně využitelná v praxi bez zbytečné byrokracie a omezení.“

Pokud bojujete s výkyvy na bankovním účtu, doporučujeme službě věnovat pozornost. Podrobnější informace najdete na webu Twisto.cz.

Doufáme, že vám tyto tři tipy přišly vhod a že vám do života přinesou více peněz, času a pohody. Podobně jako je přinesly nám.

Add a comment

*

Pokud ti článek pomohl, není nic lepšího, než pomoci i dalším :-)


 

Co je StartupHelp

StartupHelp je pomocník pro ty, kteří chtějí začít podnikat nebo už vlastní firmu mají. Otevřeně popisuje, jak vznikaly startupy SportCentral a GMCHelper. Jsou tady zveřejněné interní informace v původní podobě – chyby i úspěchy. StartupHelp je otevřený i dalším lidem, kterým se tato myšlenka líbí a chtěli by psát o svém podnikání nebo nápadech. Přidejte se.

Máte startup?

Pokud máte vlastní startup a chtěli byste o něm psát na StartupHelp, napište na roman@startuphelp.cz.
Jsme na: Twitteru a Facebooku