Techstars, jeden z nejlepších startupových akcelerátorů na světě, nyní i v Berlíně!

Posted by
|

Uvažujete-li o zapojení se do startupového akcelerátoru, můžete vybírat nejen z těch českých, ale postupně se k nám dostávají stále blíže i ty evropské nebo světové. Do Prahy přišla Wayra (a zase odešla), v Berlíně je zase Techstars. Akcelerátor, který je původem z USA, má zvučné jméno a nabízí výborné podmínky pro začátek podnikání (cca 3M Kč investici, přístup k síti investorů a mentorů).

Příjem žádostí do Techstars v Berlíně je otevřený až do neděle 15. března. Podat si ji můžete tady: bitly.com/tsberlin

Techstars, vedoucí akcelerátor z USA je na lovu evropských startupů. Proto nedávno otevřelo svoji druhou evropskou pobočku v Berlíně, kde bude umístěn v nově vytvořeném GTEC centru ve středu města. Žádosti o přijetí se na ně v minulých týdnech hrnuli v opravdu velkém množství.

Akcelerátor Techstars Berlín 2

„Než jsme spustili akcelerátor v Berlíně, netušili jsme, jaké bude geografické rozmístění společností. Očekávali jsme, že možná 50/50 (Německo vs. okolní země). Ve skutečnosti  je to ale mnohem zajímavější,“ říká Jens Lapinski, generální ředitel Techstars Berlín.

„Celkově je asi 85% všech přihlášek z Evropy ale nejen z Německa, hrnou se doslova ze všech stran. Není téměř jediné větší evropské město, z něhož by nebyl žádný startup. Techstars Berlín bude skutečně mezinárodní program.“

Akcelerátor Techstars Berlín

Akcelerátor Techstars Berlín

„Druhým poznatkem je, že vidíme mnoho společností založených sériovými podnikately, vidíme mnoho firem, které již generují významné příjmy a vidíme mnoho společností, které za sebou již mají první investice. Hovoříme-li s jejich zakladateli, vždy slyšíme stejné důvody, proč se o Techstars zajímají: Přístup k síti US/UK zakladatelů a investorů, program vedený profesionální, investorem z USA, Berlíně je vysoce atraktivní kvůli nízkým nákladům.“

„Pokud jde o obchodní modely, hodně firem funguje na SAAS  modelu, dále jsou zde informační služby, rezervační portály / aplikace a firmy s produkty pro širokou skupinu spotřebitelů. Nejmenší tým má dva lidi, největší přes 50, nejvíce jich je v začátcích, ale některé z nich už generují více než 1M dolarů ročně.“

Techstars investuje 118 tis. dolarů do deseti společností, program trvá 3 měsíce. Společnosti budou uvedeny do sítě 3000 Techstars investorů a podnikatelů, získají za více než 100 osobních hodin s mentory a budou mít příležitost prezentovat stovkám investorů na Demo Day na konci programu.

Od roku 2007 Techstars investoval do více než 500 společností, které dohromady dostaly více než miliardu dolarů. Z 500 firem je 13% těch, které byly koupeny někým větším, 10% neuspělo a 77% je stále aktivních.

Přihlašování do Techstars Berlín je otevřeno až do neděle 15.3.: bitly.com/tsberlin

Add a comment

*

Pokud ti článek pomohl, není nic lepšího, než pomoci i dalším :-)


 

Co je StartupHelp

StartupHelp je pomocník pro ty, kteří chtějí začít podnikat nebo už vlastní firmu mají. Otevřeně popisuje, jak vznikaly startupy SportCentral a GMCHelper. Jsou tady zveřejněné interní informace v původní podobě – chyby i úspěchy. StartupHelp je otevřený i dalším lidem, kterým se tato myšlenka líbí a chtěli by psát o svém podnikání nebo nápadech. Přidejte se.

Máte startup?

Pokud máte vlastní startup a chtěli byste o něm psát na StartupHelp, napište na roman@startuphelp.cz.
Jsme na: Twitteru a Facebooku