Startup z lavice aneb Přednáška na Zimní podnikatelské škole ZČU

Posted by
|

Včera jsem přednášel na zimní podnikatelské škole ZČU, která se koná v rámci projektu UNIPRANET v Plzni 4.2. – 8.2. 2013. UNIPRANET je projekt pro spolupráci univerzit se soukromým sektorem a působí pod Západočeskou univerzitou v Plzni. Zprostředkovává stáže studentům, organizuje worshopy a právě zimní školy.

Letošní zimní škola má název Start-up & Inovace. Probíhá v hotelu Gondola v Plzni, během týdne na ni vystoupí podnikatelé, investoři i zástupci státu.

Vzhledem k tomu, že jsem stále oficiálně studentem ZČU, jsem byl pozván abych pohovořil jako student ke studentům o tom, jak dělám startupy. Přednášku jsem chtěl pojmout co nejvíce jako diskusi, což se mi, myslím, povedlo. Bylo to hlavně zásluhou samotných studentů, kteří se ptali. Fajn bylo i to, že jsem tady potkal spoustu spolužáků, se kterými jsem se už dlouho neviděl. Prezentaci si můžete prohlédnout na Slideshare, je k ní i zvukový záznam.

První část se zabývala obecně startupy, co jsou, jak fungují. Ve druhé části jsem mluvil o projektech, na kterých pracuju – SportCentral, GMCHelper a StartupHelp. Studenti měli spoustu otázek, vše si můžete poslechnout po spuštění prezentace (prostřední tlačítko „play“).

Stavba věže

Po prezentaci jsem ještě zorganizoval asi hodinovou aktivitu s názvem Stavba věže. Ta spočívala v naplánování a realizaci projektu, kde se z kancelářského papíru a svorek měla postavit co nejvyšší konstrukce. Smyslem bylo, aby se studenti lépe poznali, vyzkoušeli si plánování, realizaci a vyhodnocení, a zkusili, kolik toho můžou za hodinu stihnout.

Program kurzu Start-up & Inovace

Zimní školu pořádá Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s BIC Plzeň – Podnikatelským a inovačním centrem.

Pondělí 4. 2. 2013, Téma dne: Kreativní myšlení a řízení inovací

Úterý 5. 2. 2013, Téma dne: Business Model

Středa 6. 2. 2013, Téma dne: Podnik a jeho okolí

Čtvrtek 7. 2. 2013, Téma dne: Možnosti financování startupů

Pátek 8. 2. 2013, Téma dne: Podpora začínajících podnikatelů

  • Návštěva společnosti COMTES FHT a.s.
  • Další formy podpory začínajících podnikatelů (Lenka Palánová a Václav Kudlič, BIC Plzeň)

Add a comment

*

Pokud ti článek pomohl, není nic lepšího, než pomoci i dalším :-)


 

Co je StartupHelp

StartupHelp je pomocník pro ty, kteří chtějí začít podnikat nebo už vlastní firmu mají. Otevřeně popisuje, jak vznikaly startupy SportCentral a GMCHelper. Jsou tady zveřejněné interní informace v původní podobě – chyby i úspěchy. StartupHelp je otevřený i dalším lidem, kterým se tato myšlenka líbí a chtěli by psát o svém podnikání nebo nápadech. Přidejte se.

Máte startup?

Pokud máte vlastní startup a chtěli byste o něm psát na StartupHelp, napište na roman@startuphelp.cz.
Jsme na: Twitteru a Facebooku